SEÇİCİ KURUL

VEDAT-HAMURYUDAN

Prof. Dr. Vedat Hamuryudan

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ, ROMATOLOJİ BD
TRD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Dr. Vedat Hamuryudan, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirmiş, 1984 yılında İç Hastalıkları Uzmanı, 1990 yılında Romatoloji Uzmanı olmuştur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalında görev yapmaktadır. Halen Türkiye Romatoloji Derneğinin genel sekreteridir.

MUSTAFA-ALTIOKLAR

Mustafa Altıoklar

YÖNETMEN
1958’de Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olan Altıoklar, uzmanlığını yine aynı üniversitede fizyoterapi alanında tamamladı. Kariyerine sinema ve televizyon sektöründe devam eden Altıoklar “İstanbul Kanatlarımın Altında”, “Ağır Roman”, “Beyza’nın Kadınları” gibi Türk Sineması’ nın gelişme çağındaki birçok başarılı filmine yönetmen olarak imza attı. Altıoklar, sinema filmlerinin yanı sıra birçok televizyon dizisinin de yönetmenliğini yapmış, TV programları hazırlamıştır. Altıoklar, başarılı yönetmenlik vasfıyla halen Türk Sineması’na hizmet vermektedir.

KORAY-PEKOZKAY

Koray Peközay

FOTOĞRAFÇI, FOTOĞRAF EDİTÖRÜ

Koray Peközkay 1996 yılından 2003 yılına kadar farklı alanlarda yayın yapan Türkiye’nin önde gelen dergilerinde fotoğrafçılık yaptıktan sonra, 2003 – 2012 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde Fotoğraf Editörü olarak görev yapmıştır. Peközkay’ın birçok kitap ve süreli yayında fotoğrafları yayınlanmış olup, fotoğrafları yayınlanan bazı yayınlar, katıldığı uluslararası yarışmalarda en iyi fotoğraf dalında dünya birincilikleri kazanmıştır. Koray Peközkay serbest olarak fotoğrafçılık ve çeşitli yayınlar için fotoğraf editörlüğü yapmaya devam etmektedir.

MEHMET-TURGUT

Mehmet Turgut

FOTOĞRAF SANATÇISI

Mehmet Turgut 1977 yılında Ankara’da doğdu. İsmini aldığı dedesi, Mehmet Turgut’un mesleği olan fotoğrafçılık kaderini belirledi. Uzun yıllar teorik fotoğrafçılık, baskı teknikleri, boyama, kara kalem ve fotoğraf işleme üzerine çalışmalar yaptı. İlerleyen zaman içerisinde kendisini Kurgusal Fotoğraflar üretmeye ve çekmeye adadı. Photographic Society Of America PSA ve Austria Super Circuit başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında sayısız ödül kazandı. Ayrıca fotoğraf üzerine sayısız seminer verdi. Son dönem çalışmaları arasında; dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Patricia Kaas’ın best of albümü “19” ve Anneke Van Giersbergen’in “Live In Europe” için çekilen kapak fotoğrafları ve Ozzy Osbourne’un son single’ı “Let It Die” için kullanılan kapak fotoğrafı dikkat çekenlerden sadece birkaçı… 1964’ten beri Sanat Kurumu tarafından belirlenen yılın en iyilerinde, 2009 yılının “En İyi Fotoğraf Sanatçısı” olarak seçildi.

MUAMMER-YANMAZ

Muammer Yanmaz

FOTOĞRAF SANATÇISI

1969 İstanbul doğumlu Muammer Yanmaz, yurt içinde ve yurt dışında açtığı“40 Yönetmen”,“40 İstasyon – Paris”, “40 İstasyon – New York”, “Kadın Oyuncular”, “Kadın Yönetmenler” gibi sergileriyle tanınmış profesyonel fotoğraf sanatçısıdır. Kendi adıyla kurduğu atölyesinde, fotoğraf gönüllülerine bu sanatın uzmanlığına yönelik dersler vermekte ve kurduğu “40 Haramiler” fotoğraf grubuyla fotoğraf sanatını paylaşmaya devam etmektedir.

Seçici Kurul isimleri soyadı sırasına göre alfabetik olarak yazılmıştır.